Engelsiz Temizlik mobil uygulaması görme engellilerin temizlikteki gözü oluyor.

Viking Temizlik’in görme engellilere özel olarak geliştirdiği bu mobil uygulama, Viking ürünlerinin üzerine yerleştirilen ve cep telefonlarının görüş açısından kolayca okuyabildiği QR kodlar aracılığıyla çalışıyor. Etiketin ön ve arka kısımlarının ayırt edilemediği durumlarda, uygulama arka etikette bulunan barkod üzerinden de gerekli bilgilere erişebiliyor. QR kod veya barkodun okutulamaması durumunda, telefonu sallayarak sesli ürün arama modu aktive edilebiliyor.

QR kod okutulduğunda ürün ismi sesli olarak okunuyor ve ekranı sağa çektikçe ürünün gramajı, kullanım alanları, kullanım talimatı, dikkat edilmesi gereken hususlar ve çağrı merkezi bilgileri sesli olarak okunmaya devam ediyor.

Bu uygulama, yanlış ürün kullanımı sonrası insan sağlığı için tehlikeli olabilecek ürünlerin yarattığı riski minimuma indiriyor. Hangi ürünün nasıl ve ne kadar kullanılması gerektiği bilgilerine görme engellilerinde ulaşabilmesini sağlayarak, hayatlarında bir alanı daha erişilebilir kılıyor.

Evrensel tasarım prensiplerine uyarak, görme engelliler için ayrı ürünler oluşturmaktansa, mevcut ürünlerini gerekli şekilde uyarlayan Viking, Engelsiz Temizlik projesiyle bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmaya ve yeni projelerle hayatlara dokunmaya devam edecek.

www.engelsiztemizlik.com